Lindy on Track jest wydarzeniem organizowanym przez krakowską Sekcję Kultury, Muzyki i Tańców Swingowych KMiTa Swing oraz warszawską szkołę Warsaw Rhythm Busters.

 

KMITA SWING

KMiTa SwingSekcja Kultury, Muzyki i Tańców Swingowych “KMITA” Swing to organizacja non-profit działająca od kilku lat w ramach stowarzyszenia Kolejowe Towarzystwo Kultury.

KMiTa funkcjonuje jako samodzielna jednostka - sekcja artystyczna realizująca własny program.

Celem Kmity jest promowanie kultury, muzyki i tańców swingowych w Polsce, poprzez organizację różnego typu imprez, warsztatów, festiwali i kursów tanecznych. Jednym z najważniejszych projektów realizowanych w ramach Sekcji jest Dragon Swing – Międzynarodowy Festiwal Tańca Lindy Hop odbywający się w listopadzie w Krakowie. Inne większe realizowane przez nas cyklicznie projekty to Lindy Hop Non Stop - letni festiwal swingowy organizowany we współpracy z Piwnicą pod Baranami oraz Kraków Lindy Invasion - warsztaty taneczne i imprezy rozłożone na 3 miesiące (styczeń, luty i marzec).

Organizujemy w Krakowie regularne kursy taneczne oraz swingowe imprezy w stylu vintage.

Dotychczas współpracowaliśmy z takimi miejscami, jak Piwnica pod Baranami, Cafe Foyer, Kolanko No 6, gdzie organizowaliśmy swingowe imprezy taneczne. Impreza w Piwnicy pod Baranami jest najstarszym w Polsce cyklicznym wydarzeniem tego typu. Odbywa się ona w każdą drugą i ostatnią niedzielę miesiąca.

Chcemy stworzyć warunki do nauki i rozwoju dla osób zainteresowanych swingiem w Polsce, chcących rozwijać się w różnych dziedzinach, takich jak taniec, czy muzyka.

Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy chcieliby pomóc nam w promowaniu swingu.

Więcej informacji na temat Sekcji "KMITA" Swing znajdziecie tutaj.

Zapraszamy również na fanpage KMiTa Swing.

 

WARSAW RHYTHM BUSTERS (Paweł Struk i Ania Milczarek)

Warsaw Rhythm BustersKarierę taneczną rozpoczęli w 2011 roku i od tego czasu nieprzerwanie czerpią radość ze wspólnego tańca, którą dzielą się ze światem.

Słyną z muzykalności, naturalności i niekończącej się zabawy rytmem. Inspiracji szukają bezpośrednio w muzyce jazzowej przez co Ich styl zyskuje na niepowtarzalności i wiernie oddaje klimat Złotej Ery Swingu.

Są współzałożycielami nieistniejącej już, jedynej w Polsce swingowej grupy tanecznej „The SwingAlliance”. Pomimo sukcesów na międzynarodowych konkursach, wciąż pozostają głodnymi wiedzy uczniami przemierzającymi świat by czerpać wiedzę u najlepszych.

Chcą zarazić każdego swoją pasją, uśmiechem oraz nauczyć jak można czuć się komfortowo na socjalnym parkiecie, interpretując muzykę o zróżnicowanym tempie w sposób ciekawy, wygodny i inspirujący współpartnera.

Zapraszamy na fanpage Warsaw Rhythm Busters.

 

Lindy on Track 2018


Lindy on Track 2018
27/Gru/2017

Drodzy Przyjaciele! Z przkrością musimy ogłosić, że on Track w 2018 roku nie odbędzie sięPomimo naszych starań rezerwacja pociągu retro i organizacja przejazdu nie była możliwa z przyczyn technicznych - ze względu na remonty torów na trasie Kraków - Zakopane. Oczywiście jak [ ... ]

Więcej

Harmonogram imprez


Harmonogram imprez
19/Kwi/2017

Lindy on Track coraz bliżej! Czas na kilka przydatnych informacji na temat imprez. W tym roku podczas imprez zagrają dla nas 3 rewelacyjne zespoły jazzowe: Leliwa Jazz Band (Polska), Lazy Swingers Band (Polska) i Heart of Dixie (Czechy). ej na ich temat możecie przeczytać tutaj.r/>      [ ... ]

Więcej

Nasz pociąg tym razem wyrusza ...


Nasz pociąg tym razem wyrusza z Krakowa!
15/Mar/2017

Cześć! W tym roku nasz swingowy retro pociąg do Zakopanego ruszy z Dworca Głównego w Krakowie. Podczas całej podroży w wagonie tanecznym będzie nam towarzyszył Lazy Swingers Band który umili nam czas grając najlepsze swingowe kawałki. Już nie możemy się doczekać!

Więcej